مسئولیت اجتماعی

در عصر امروز، با توجه به پیشرفت‌‏هایی که در زمینه برندینگ و رشد اجتماعی صورت گرفته است، داشتن چشم اندازی از مسئولیت اجتماعی برای هر کسب‏‌وکاری بسیار مهم و حیاتی است. مسئولیت اجتماعی برند نشان دهنده اهمیت ارزش‏‌های غیرمادی برای سازمان‏‌هاست وعلاوه بر اقدام انسان دوستانه‌‏ای که صورت گرفته؛ نگرشی مثبت از هویت آن شرکت را برای مخاطبان ایجاد می‌‏کند. زیرا، زمانی که مخاطبین سعی و تلاش شما را برای ایجاد تغییرات مثبت و حفظ محیط زیست می‌‏بینند، میزان اطمینان و اعتمادشان به صداقت برند شما بالاتر می‏‌رود و این اقدام منجر به افزایش بازگشت سرمایه شما می‏‌شود. فعالیت‏‌های انسان دوستانه شرکت‏‌ها و تغییرات سودمند اجتماعی آن‌‏ها باعث می‏‌شود تا سازمان‏‌ها درمسیردرستی هدایت شوند و در استراتژی بازاریابی خود موفق‌تر عمل کنند. تحقیقات اخیر نشان داده که مشتریان دوست دارند که برند مورد نظر آن‏‌ها درفعالیت‌‏های محیط زیستی و اجتماعی حاضر باشد و به گفته مردم، توجه شرکت‏‌ها به مسئولیت اجتماعی، یکی از عوامل تاثیرگذار در تصمیم به خرید آن‏‌ها محسوب می‌‏شود. در مجموع، مسئولیت اجتماعی شرکت‌‏ها منجر به افزایش میزان آگاهی از برند، نگهداری مشتری و تشویق جامعه برای اجرای کمپین‏‌ها و کارهای مثبت در اجتماع است. 
انواع مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها
مسئولیت‏‌های اجتماعی شرکت‏‌ها، به سه دسته کلی تقسیم می‏‌شود:
مسئولیت اجتماعی خیرخواهانه
در این دسته از مسئولیت اجتماعی، شرکت‏‌ها درتلاش هستندکه مشکلات اجتماعی را به صورت داوطلبانه برطرف کنند.

مسئولیت اجتماعی محیطی

در این دسته از مسئولیت اجتماعی، تمرکز شرکت‏‌ها بر روی فعالیت‌‏هایی برای حفاظت از محیط زیست و منابع انرژی است. برای مثال، شرکتی اعلام می‏‌کند، جلد یا بسته‌‏بندی محصولاتش قابل تجزیه در طبیعت هستند یا برای بسته‏‌بندی خود از پلاستیک استفاده نمی‌‏کند.

مسئولیت اجتماعی اخلاقی
این دسته از مسئولیت اجتماعی، بیشتر مربوط به رفتار سازمانی می‏‌شود و به اهمیت نحوه‌‏ی برخورد مدیران با کارمندان یا صاحبان سرمایه با مجریان کار می‏‌پردازد..
 گروه صنعتی آرمان خود همواره  با انجام فعالیت های تاثیر گذار و اثربخش در حوزه های گوناگون صنعتی -اجتماعی در صدد پیاده سازی راستای مسئولیت اجتماعی خود در جامعه بوده است. به زودی گزارش  و شرح فعالیت های این حوزه اطلاع رسانی خواهد شد .