شر کت های تابعه
  شرکت کشت و صنعت قند خاومیانه 

http://www.middleeast-sugar.com/

شرکت کشت و صنعت قند خاورمیانه مجموعه‌ای شامل بزرگترین کارخانه تولید شکر از چغندرقند درکشور با ظرفیت ۵۰۰۰ تن در روز (افزایش ظرفیت به 10،000 تن ظرف یک سال آینده)، کارخانه الکل سازی قند خاورمیانه ، شرکت توسعه کشاورزی قند خاورمیانه و شرکت بازرگانی و پخش قند خاورمیانه می‌باشد که در طول زنجیره ارزش کشت تا توزیع فرآورده‌های چغندر قند فعالیت می‌نمایند. 

این شرکت از باسابقه‌ترین و بزرگترین کارخانه‌های تولید شکر از چغندرقند درکشور است  که درحد فاصل شهرهای شوش - دزفول در استان خوزستان و در مساحتی بالغ بر 124 هکتار تأسیس شده است. ظرفیت فعلی آن جذب 5000 تن چغندر در روز بوده و رتبه اول تولید شکر از چغندر پاییزه در ایران را داراست و ظرفیت تصفیه بالغ بر 1000 تن شکر خام در روز را داراست. شکر، ملاس و تفاله چغندرمحصولات اصلی این واحد تولیدی هستندطرح افزایش ظرفیت این واحد تولیدی بیش از 70 درصد پیشرفت داشته است و از سال 1402 ظرفیت آن به روزانه 10.000 تن افزایش خواهد یافت. . 

شرکت الکل سازی قند خاورمیانه
در راستای تکمیل زنجیره ارزش کارخانه قند، ملاس تولید شده در کارخانه الکل سازی قند خاورمیانه به الکل طبی و صنعتی تبدیل می‌شود. ظرفیت این واحد بالغ بر 16000 لیتر در روز است و از سال 1402 با ظرفیت کامل به بهره بردای خواهد رسید. 
شرکت توسعه کشاورزی قند خاورمیانه
قرار گرفتن در اقلیم حاصلخیز استان خوزستان ، دانش، امکانات و تجهیزات کشاورزی این شرکت و همچنین هم افزایی با شرکت ملی شیمی کشاورز به عنوان بزرگترین و یکی از پنج تولیدکننده برتر سم، کود و بذور کشاورزی ما را بر آن داشت تا با ایجاد شرکت توسعه کشاورزی علاوه بر تأمین مواد اولیه کارخانه قند خاورمیانه به سایر کارخانه ها در سایر نقاط کشور نیز خدمت ارائه دهیم. هم اکنون این شرکت قابلیت کشت بیش از ده هزار هکتار چغندر در هر فصل (پاییزه و بهاره) را داراست. 
شرکت بازرگانی و پخش قند خاورمیانه
 درراستای تکمیل زنجیره ارزش این شرکت در حوزه فروش بسته بندی شکر، بازاریابی و همچنین فروش کلیه محصولات گروه قند خاورمیانه ایجاد شده است. این شرکت به عنوان اهرم بازرگانی گروه، واردات اقلام و تجهیزات موردنیاز کارخانه های قند و الکل سازی را نیز بر عهده دارد.   


 شرکت  ملی شیمی کشاورز 

https://mac-ir.com/NewSite/

شرکت ملی شیمی کشاورز( سهامی عام ):
شرکت ملی شیمی کشاورز یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان انواع سموم، دفع آفات نباتی، دامی، خانگی و کودهای شیمیایی درکشور است. این شرکت در سال 1365 در زمینی به مساحت 13 هکتار در شهر صنعتی البرز قزوین تاسیس گردید. ظرفیت سالانه تولید محصولات این شرکت بالغ بر 24000 تن در قالب 11 خط تولیدی شامل انواع قارچ کش ها، حشره کش ها، علف کش ها، کنه کش ها، سموم دامی، طعمه، سموم خانگی، روغن ولک و کودهای پودری و مایع می‌باشد.
به دلیل به کارگیری فناوری های پیشرفته تولیدی و رعایت استانداردهای بین المللی محصولات این شرکت دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و در بیش از 30 سال فعالیت، این برند به عنوان نام تجاری معتبر و محبوب  در بین کشاورزان و دامداران شناخته شده است.

شرکت مدیریت پسماند شیمی کشاورز
شرکت ملی شیمی کشاورز (سهامی عام) در راستای حفظ محیط زیست تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی کشور، در سال 1376 به عنوان اولین واحد مدیریت پسماند در کشور شروع به فعالیت نمود. در طی این سال‌ها بیش از 1000 شرکت و سازمان دولتی و خصوصی از سراسر کشور متقاضی امحاء ضایعات و پسماندهای خود در کوره های این شرکت بوده اند. این شرکت در سال 1383 و پس از تصویب قانون مدیریت پسماندها به عنوان یکی از اشخاص حقوقی بند 2 این قانون به عنوان یکی از متولیان مدیریت پسماند در کشور شناخته شد. از سال 95 و پس از تغییر ساختار مالکیت، شرکت ملی شیمی کشاورز فعالیت‌های خود را در حوزه مدیریت پسماند توسعه داده و در این راستا سه طرح و پروژه بزرگ ملی را در استان‌های بوشهر، خوزستان و قزوین در دست بهره‌برداری و احداث قرار داد. 
شرکت مدیریت پسماند شیمی کشاورز با برند ملی شیمی سبز و با شعار حفاظت از سرمایه‌های بین نسلی کشور مسئولیت اجرای پروژه‌ی احداث و بهره‌برداری از مجتمع جامع مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه‌ی استان بوشهر را بر عهده دارد.
این شرکت در حال حاضر متولی احداث و بهره‌برداری مجتمع مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه در استان بوشهر است..
مزایای قابل توجه شرکت مدیریت پسماند
اولین مرکز جامع مدیریت پسماند با دارا بودن مجوز ارزیابی اثرات زیست‌محیطی
امکان دفن بیش از 250 هزار تن پسماند صنعتی و ویژه در خاکچال مهندسی سایت یک  این شرکت
دارای  دو سایت امحا پسماند به مساحت مجموعاً 25 هکتار 
دارا بودن مجتمع زباله‌سوزی پسماندهای صنعتی، دارویی و ویژه‌ در استان قزوین

شرکت فروشگاه زنجیره ای سپهر آرمان
 فروشگاه زنجیره ای سپهر آرمان به عنوان  یک کسب و کار مکمل  در زنجیره توزیع تعریف شده است  که علاوه برایجاد ارتباط مستقیم با جامعه مشتریان هدف، سبب شناخت بیشتر ذائقه مصرف کننده نهائی می گردد. در فروشگاه زنجیره ای علاوه بر محصولات ملی شیمی کشاورز محصولات رقبا نیزعرضه خواهد شد که  این مهم سببسبب دریافت و بررسی اطلاعات اندازه بازار، تنوع سبد محصول و قیمت رقبا خواهد شد .

مهم ترین هدف این کسب و کار

ارایه مشاوره تخصصی و عرضه نهاده‌های کشاورزی اصل، با کیفیت، با قیمت مناسب بر پایه سیستم های نوین اطلاعاتی از طریق:
- ارایه مشاوره‌های تخصصی در فروشگاه و در محل زمین
- انجام آزمایشات و تست‌های لازم فنی و ارایه نسخه مناسب
- ارایه لاین اعتباری برای مشتریان خرد
- اجاره تجهیزات و خدمات کشاورزی
- فروش نهاده‌های کشاورزی
- ارایه راه کارهای نوین اطلاعاتی ( ماهواره‌ای/ اب و هوا و ....)

شرکت ساختمانی سپهر آرمان

 https://sunextgroup.com/

شرکت ساختمانی سپهر آرمان فردا با نام تجاری گروه سانکست (Sunext group)، یک شرکت سهامی خاص در زمینه مدیریت سرمایه گذاری املاک و مستغلات است که با هدف ارائه راه کارهای متنوع و بدیع در زمینه سرمایه گذاری ،ساخت و ساز و بازاریابی املاک و‌مستغلات تشکیل شده است.
تمرکز این شرکت بر ارائه راهکارهای جدید تامین مالی در قالب شرکت های سهام خاص و فراهم آوردن فرصت های طلایی سرمایه گذاری برای  پرسنل و مدیران گروه صنعتی سپهر آرمان و سایر  شرکت های همکار می باشد تا از این طریق بتوان دغدغه افراد جهت خانه دار شدن و همچنین سرمایه گذاری در املاک را با هر میزان سرمایه  رفع نماید، تاافراد بتوانند با تمرکز بر فعالیت های اصلی خود به آسودگی در زمینه املاک و‌مستغلات سرمایه گذاری کنند. این شرکت ضمن حفاظت از سرمایه ایشان در برابرتورم،‌ امکان بهره‌ مندی از سود اقتصادی این بازاروهمچنین فرصت خانه دارشدن را مهیا می نماید.

شرکت مدیریت سرمایه تامین سپهر آرمان
·       مجموعه مدیریت سرمایه تامین سپهر آرمان فعالیت خود را با هدف ایجاد نهاد مالی برای سرمایه گذاری در سال 1399آغاز کرد.این مجموعه به پشتوانه تجربه بالای نیروی انسانی متخصص در زمینه فعالیت در بازار سرمایه در صدد ارائه فعالیت های مالی متنوع اعم از : خدمات معاملات اوراق بهادار، کارگزاری بیمه،  تبادلات ارزی در بستر دیجیتال،  سبد گردانی، مدیریت پرتفوی،  بیزینس پلن BP،  ارزش گذاری V،  طرح توجیهی  FSوخدمات مشاوره سرمایه گذاری است.

گروه مواد غذايي قاصدك سپيد آرمان
 یک گروه مواد غذائی در حوزه واردات انواع برنج خارجی، واردات و بسته بندی حبوبات ، تولید کنسروجات و بسته بندی چای و محصولات مرتبط در حوزه صنعت غذایی است . چشم انداز این گروه، تبدیل شدن به یکی از پنج شرکت بزرگ صنایع غذایی در ایران طی پنج سال آینده می باشد.

شرکت مشاوران صنعت آدنیس
شرکت مشاوران صنعت آدنیس بازوی فنی – مهندسی گروه آرمان، عضو انجمن حمل و نقل ریلی  و از جمله معتبرترین شرکت‌های فعال در حوزه ریلی کشور است.این شرکت با بیش از بیست سال تجربه و خوشنامی در صنعت ریلی به همراه اعتبار بین المللی این شرکت هم اکنون به عنوان نماینده شرکت‌های پیشرو صنایع ریلی اروپا از جمله Voith، Hormann، Kirow، Knorr – Bremse، Lucchini  در ایران فعالیت می‌نماید. همچنین این شرکت جزو معدود شرکت‌های دارای مجوز ارائه خدمات حمل و ترانزیت در مسیرهای ریلی کشور بوده و سوابق درخشانی در ترانزیت کالا در کریدور شمال – جنوب راه آهن ایران دارد.